O nas


Esse w języku łacińskim oznacza „być”.

New York
Marka powstała w 2002 roku w dobie początków rozwoju ekologicznych produktów do pielęgnacji skóry. Jej twórcą jest Trevor Steyn - pasjonat mikrobiomu skóry oraz zrównoważonego stylu życia. W 2009 r. firma ESSE rozpoczęła swoją działalność w obszarze probiotycznych produktów do pielęgnacji skóry. W tym samym czasie dokonano pierwszych rewolucyjnych odkryć dotyczących ludzkiego mikrobiomu. Human Microbiome Project wraz ze swoimi odkryciami zaczął zmieniać konwencjonalny sposób postrzegania ludzkiej skóry i jej odpowiedniej pielęgnacji.

Według swojej filozofii, potwierdzonej udokumentowanymi badaniami, Esse postrzega skórę jako ekosystem wraz z jej mikroorganizmami, które razem współdziałając zapewniają jej najlepszą możliwą kondycję na długie lata. Jej optymalny stan zdrowia i wygląd zależy od drobnoustrojów probiotycznych, które żyją w jej wnętrzu oraz na jej powierzchni. Skóra pozbawiona mikroorganizmów nie może spełniać swoich podstawowych funkcji, zaś tempo jej starzenia gwałtownie wzrasta.
New York

New York
Misją Esse jest tworzenie środowiska dla ludzkiej skóry, które będzie sprzyjać rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów. Dlatego też wykorzystuje prebiotyki do selektywnego podawania dobrych mikroorganizmów. W celu zachowania zdrowego mikrobiomu skóry, ESSE jako jedyna firma na świecie opracowała preparaty zawierające w swoim składzie ŻYWE bakterie probiotyczne. Misją ESSE jest optymalizacja zdrowia ludzkiej skóry, a w konsekwencji, w dłuższej perspektywie stosowania produktów do pielęgnacji, spowolnienie procesu jej starzenia

Firma od samego początku pozostaje wierna podstawowym zasadom:
-posiadamy certyfikat organiczny, wegański i nasze produkty nie są testowane na zwierzętach
-wspieramy sprawiedliwy handel i jesteśmy firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla
-w naszej pracy kierujemy się głębokim przeświadczeniem, że właśnie rozpoczęliśmy na świecie probiotyczną rewolucję w pielęgnacji skóry.
New York

New York
Wszystkie produkty ESSE posiadają certyfikat PHYTOTRADE AFRICA, który zobowiązuje do wspierania obszarów wiejskich, wzmacniania pozycji ekonomicznej w Afryce Południowej, korzystania z lokalnych, afrykańskich gatunków roślin pochodzących z Organizacji Zrównoważonych Zbiorów, pozyskiwania składników od ludzi z niskimi dochodami, społeczności wiejskiej, a także przyjęcia etycznej i zrównoważonej produkcji, handlu i praktyk biznesowych, poszanowania i obrony praw lokalnej społeczności w odniesieniu do równego dostępu i podziału korzyści, odpowiedzialności za przestrzeganie wszystkich właściwych i międzynarodowym praw i przepisów.

Probiotyczna pielęgnacja nazywana jest przez profesjonalistów branży beauty pielęgnacją przyszłości.

Przyszłość Twojej skóry zaczyna się TERAZ.